środa, 2 stycznia 2013

Nowy Rok Nowe Wyzwania


 Widząc po ostatnich komentarzach wiele osób jest oburzonych lub nie zgadza się z moją opinią, o tym jak opisuję Polskę. Cóż, w październiku dało się odczuć wiele różnic między Azją a Polską. Podejrzewam, że większość reagowałaby podobnie lub tak samo, gdyby była na moim miejscu.
Po trzech miesiącach obraz naszej Polski zdaje się zmieniać, bynajmniej w moich oczach. Już nie ma takiej tragedii chociaż jest wiele rzeczy które irytują na co dzień. 

 Zastanawiamy się nadal, czy zostać w kraju, czy wyjechać. Taka decyzja zawsze niesie z sobą plusy i minusy. Niełatwo mi jest myśleć o tym, że miałabym wyjechać, zostawić tu rodzinę i znajomych. Niełatwo wyobrazić sobie inny dom, inną Ojczyznę. Jednak czasami realia zmieniają nasze poglądy i priorytety. Nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli, żeby było. Czas pokaże, Nowy Rok przed nami, możliwe, że czekają nas nowe wyzwania, decyzje.

Chciałabym Wam życzyć, aby ten 2013 Rok był lepszy od zeszłego, aby więcej Polaków się uśmiechało, było życzliwych w stosunku do siebie. Mniej jadu, więcej serca i zrozumienia. I żeby ten Nowy Rok przyniósł nam lepszą przyszłość dla nas i dla naszych rodzin, obojętnie gdzie jesteśmy.


2 komentarze:

  1. Cześć Justyna! Masz ochotę pokazać jutro Singapur sympatycznej parze z polski?:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. chyba nie czytaliście wcześniejszych postów - ja od roku jestem w PL...

      Usuń